Praktyki Katowice

eipiusSerdecznie zapraszamy studentów IV i V roku do aplikowania na płatne praktyki w Europejskim Instytucie Prawa i Ubezpieczeń Społecznych.

Jest to organizacja wyspecjalizowana w świadczeniu pomocy prawnej dla firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Instytut zrzesza najlepszych ekspertów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego.
Wymagania: dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, dobra znajomość prawa pracy,ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego, umiejętność obsługi komputera.
Czas trwania praktyki do uzgodnienia.

Swoje CV, listy motywacyjne oraz formularz aplikacyjny studenta, prosimy wysyłać na adres: kontakt@instytut-zus.pl

 

***

Logo Kancelaria Klatka i PartnerzyZapraszamy studentów prawa studiów stacjonarnych od III roku do odbywania praktyk w Kancelarii Radców Prawnych Klatka i Partnerzy.

Czterotygodniowe praktyki są bezpłatne dla studentów III i IV roku, natomiast PŁATNE dla studentów V roku.Praktyka w tej kancelarii to pewna droga do stabilnej pracy! Zgłoś się jak najszybciej!Wszyscy pracownicy zatrudnieni w Kancelarii Radców Prawnych Klatka i Partnerzy odbywali kiedyś w niej praktyki. Nie czekaj więc do obrony pracy magisterskiej – zadbaj o swoją karierę już teraz!


W skład zadań praktykanta wchodzi:
-sporządzanie i poprawianie projektów umów
-reasearch w doktrynie i orzecznictwie
-sporządzanie projektów opinii prawnych
-sporządzanie projektów pism procesowych
-udział w rozprawach sądowych w charakterze publiczności
-przysłuchiwanie się ustnym poradom prawnym (za zgodą klienta)

Wymagania:
– III-V rok studiów stacjonarnych
– średnia ocen z egzaminów: min. 4.0
– dobra znajomość języka angielskiego

Wymagane dokumenty:
– CV
– zestawienie ocen z egzaminów z wyliczoną średnią
– formularz aplikacyjny studenta (http://elsa.katowice.pl/wp-content/uploads/2013/02/Formularz-student.doc)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: vpstep@katowice.elsa.org.pl

 

***
logo kancelaria niemczykSerdecznie zapraszamy studentów III,IV i V roku do aplikowania na praktykę w Kancelarii Prawnej Niemczyk.

Kancelaria prawna Paweł Niemczyk zapewnia osobom prywatnym, spółkom i innym osobom profesjonalne i rzetelne doradztwo prawne oraz reprezentację przed sądami i innymi urzędami. Kancelaria Niemczyk działa dla Klientów we wszystkich rodzajach spraw, np. w sprawach o odszkodowanie, spadek, podział majątku jak i w sprawach gospodarczych. Kancelaria prawna świadczy usługi na rzecz klientów polskich i zagranicznych, przede wszystkim w języku polskim i angielskim.

Wymagania:
– co najmniej III rok studiów na kierunku prawo,
– dobra znajomość języka angielskiego,
– umiejętność obsługi komputera.

Swoje CV proszę wysyłać na adres vpstep@katowice.elsa.org.pl , a wszelkie pytania na dominikamachelska@gmail.com

***
russell and bedfordSerdecznie zapraszamy studentów III i IV roku do aplikowania na płatną praktykę w Kancelarii Russell Bedford z siedzibą w Katowicach. Kancelaria zajmuje się doradztwem prawno – podatkowym na rzecz polskich i międzynarodowych klientów. Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych.

Wymagania:
– status studenta prawa, w trakcie III i IV roku studiów,
– znajmość języka angielskiego w stopniu min. dobrym
– zainteresowanie tematyką prawa podatkowego, gospodarczego, administracyjnego

Co w zamian?
– odpłatny staż
– pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o dużym potencjale i aspiracjach
– możliwość rozwoju, awansu, zdobywania doświadczenia
– pracę w międzynarodowym otoczeniu klientów i partnerów

Prosimy przesyłać CV na adres leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Więcej informacji: http://praktykiprawnicze.pl/praktyki-w-kancelarii-doradztwa-prawno-podatkowego-russell-bedford/

 

***

strumińskiKancelaria Strumiński i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni przyjmie na miesięczną ( z możliwością przedłużenia) praktykę studentów III, IV i V roku studiów stacjonarnych albo niestacjonarnych. Mile widziani studenci ze znajomością języka niemieckiego.

CV i list motywacyjny prosimy przesyłać na adres vpstep@katowice.elsa.org.pl w temacie wpisując Kancelaria Strumiński – praktyki.

Strumiński i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni z siedzibą w Gliwicach to kancelaria radcowsko-adwokacka specjalizująca się w obsłudze prawnej osób indywidualnych i podmiotów gospodarczych, również spółek prawa handlowego i osób prawnych. Oferta Kancelarii obejmuje kompleksową pomoc prawną tak w zakresie zastępstwa procesowego jak również doradztwa prawnego i poradnictwa.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania a wszelkie pytania prosimy kierować na adres dominikamachelska@gmail.com

 

***

10955333_750893225017550_1194813324722712628_oKancelaria Adwokacka Pirożek & Pirożek zaprasza do udziału w Programie Praktyk Studenckich dedykowanym studentom prawa, głównie studiów zaocznych.

Program Praktyk w Kancelarii Pirożek & Pirożek jest szansą dla studentów pierwszych lat studiów prawniczych na zdobycie praktycznego doświadczenia. Nasz program daje szansę poznania realiów pracy w kancelarii prawniczej.

Nabór do Programu Praktyk trwa cały rok. Praktykanci mają możliwość zdobyć szeroką wiedzę na temat różnych aspektów życia zawodowego prawnika.W trakcie praktyk studenci otrzymują zlecenia od prawników odpowiedzialnych za koordynowanie ich pracy. Prawnicy ci odpowiedzialni są za wprowadzenie praktykanta do kancelarii i wdrożenie go w wewnętrzny system pracy. Wykonywane zadania związane są z bieżącymi potrzebami kancelarii oraz odpowiadają umiejętnościom praktykanta.

Dla najlepszych uczestników Programu Praktyk Kancelaria Pirożek & Pirożek przewiduje nawiązanie stałej współpracy.

Proces rekrutacyjny toczy się cały rok. CV prosimy wysyłać na adres rekrutacja@pirozek.pl

Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez Kancelarię Adwokacką Pirożek & Pirożek.”

Więcej informacji na stronie: http://www.pirozek.pl/pl/kariera

 

***

iuratorSerdecznie zapraszamy studentów IV i V roku prawa do aplikowania na praktyki w Kancelarii Radców Prawnych IURATOR. Kancelaria ta oferuje możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia zawodowego w jednej z największych śląskich kancelarii,

w dynamicznie rozwijającym się zespole specjalistów z różnych dziedzin prawa związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, komfortowe stanowisko pracy w nowej siedzibie Kancelarii.

Od kandydatów oczekuje się:

zainteresowania prawem cywilnym (w tym procedurą cywilną), gospodarczym i handlowym, zaangażowania w powierzone zadania, dokładności i terminowości.

Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie CV z uwzględnieniem zainteresowań zawodowych i dotychczasowego doświadczenia na adres rekrutacja@iurator.com

 

***

tomSerdecznie zapraszamy studentów III, IV i V roku prawa do aplikowania na praktykę w Kancelarii Radców Prawnych Tomasz Ogłódek & Marzena Czarnecka.

Kancelaria ta świadczy kompleksową obsługę prawną dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego. Głównym nurtem jej działań jest: obsługa prawna przedsiębiorstw, prawo energetyczne wraz ze specjalistyczną obsługą prawną, obsługa prawna jednostek samorządu terytorialnego, w tym spółek komunalnych, obsługa prawna spółek Skarbu Państwa oraz obsługa prawna pozostałych podmiotów gospodarczych.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, prześlij swoje CV (pdf) oraz list motywacyjny wskazujący dwie dziedziny prawa, w których chciałbyś się specjalizować wraz z uzasadnieniem na adres kancelaria@ocz.pl

 

***

Serdecznie zapraszamy studentów III i IV roku prawa do aplikowania na praktyki w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Katarzyna Agacka. Kancelaria ta świadczy wszechstronną pomoc prawną na rzecz osób fizycznych i podmiotów gospodarczych zarówno w postępowaniu sądowym jak i w sprawach pozasądowych. Kancelaria świadczy także usługi prawne osobom zamieszkującym na stałe za granicą, którzy potrzebują fachowej pomocy oraz prowadzenia spraw przed polskimi sądami i organami administracji.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie swojego CV na adres vpstep@katowice.elsa.org.pl (w temacie wpisując nazwę Kancelarii).